יקב עמק האלה נבחר לייצג את היין הישראלי באירוע שגרירות ארה”ב

יקב עמק האלה נבחר לייצג את היין הישראלי באירוע שגרירות ארה”ב

שגריר ארה”ב קיבל יין במהדורה מיוחדת להעביר לנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ כמחווה לידידות בין שתי המדינות

משיקים את המהדורה החגיגית באירוע העברת השגרירות | צילום קובי וולף יקבי עמק האלה

יקב עמק האלה נבחר מתוך מאות יקבים, לייצג בגאווה את היין הישראלי, זאת במסגרת אירוע שהתקיים במלון ולדורף אסטוריה לרגל העברת שגרירות ארצות הברית לעיר הבירה ירושלים.

באירוע השתתפו משלחת של 250 בכירים אמריקנים, בין היתר נראו באירוע שר האוצר של ארצות הברית, דייויד פרידמן שגריר ארה”ב בישראל, הסנאטור טד קרוז, הסאנטור לינזי גראהם, מושל פולרידה, השליח המיוחד של נשיא ארה”ב למזה”ת מר ג’ייסון גרינבלט , חברי קונגרס וסנאטורים.

את ישראל ייצגו שרת המשפטים איילת שקד, שר החינוך נפתלי בנט, שר התיירות מר אורי אריאל, השר אלקין, חבר הכנסת הרצוג ושאר סלבס.

השרה שקד מפרגנת למהדורה המיוחדת | צילום יקב עמק האלה

למרות השעה המוקדמת, שמונה בבוקר, כל האורחים בסעודה נהנו את היינות המשובחים של יקבי עמק האלה, אשר נבחר מתוך מאות יקבים להיות לייצג בגאווה את היין הישראלי.

מככב באירוע

יין עם הקדשה אישית לנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ נמסר לשגריר ארה”ב מר דיוד פרדימן על ידי מנכ”ל היקב. את ארוחת הבוקר החגיגית במלון וולדורף אסטוריה מפיק ארגון ה OU העולמי (Orthodox Union).

שגריר ארה”ב ומנכ”ל יקב עמק האלה עם הבקבוק בהקדשה אישית לטראמפ

היקב שהינו כשר למהדרין נערך מבעוד מועד והכין יין מיוחד למאורע – בלנד ייחודי על בסיס קברנה סוביניון, מרלו ופטי ורדו. על היין הודבקה תווית מיוחדת עם דגל ישראל ודגל ארה”ב ותשמש מזכרת מהאירוע. ראוי לציין כי כל משתתפי האירוע יקבלו במתנה מארז יוקרתי עם היין המשובח והמיוחד.

הסדרה המיוחדת

מייצגים את ישראל בכבוד
היקב הינו יקב ESTATE , היינות מיוצרים מענבים הגדלים בכרמים אשר בבעלות היקב באזור הרי יהודה. סביבה מיוחדת זו ידועה ב”טרואר” המשובח שלה. ה”טרואר” הוא מושג צרפתי הטומן בחובו את כל המרכבים החשובים לצורך גפני יין משובחים כמו אקלים, טמפרטורה, משקעים, סוג קרקע , לחות וכיו”ב.

יקב עמק האלה מבט מבפנים | צילום יקב עמק האלה

יקב עמק האלה מייצר כ- 350 אלף בקבוקים בשנה, בין היתר הוא מייצא את חלקם לארה”ב, יפן, אנגליה ושוויץ . ליקב יועץ בינלאומי חשוב ומוערך בשם פטריק לאון אשר היה היינן הראשי של יקב “מוטון רוטשילד” בבורדו, צרפת.

מטרת היקב הינה ליצר יינות פרימיום, מסיבה זו איכות הענבים הנה עקרון חשוב ומוביל בהתנהלות היקב. היינן הינו זה שאחראי על הכרמים, והבציר נעשה בשעות הלילה.

הכרמים של יקב עמק האלה | צילום יקב עמק האלה

ארוחת בוקר בימי שישי לקהל הרחב
אם גם אתם מעוניינים לקחת חלק בחגיגה תוכלו להגיע למרכז המבקרים של היקב, נקודת תיירות מבוקשת אליה מגיעים ישראליים ותיירים רבים ממדינות העולם. אחת לחודש מקיים היקב, ביום שישי בבוקר אירוע בראנצ’ מפנק” rel=”noopener” target=”_blank”>בראנץ’ חגיגי הכולל כמובן גם טעימות יין מעולה .

בארנץ’ במרכז המבקרים של יקב עמק האלה | צילום יקב עמק האלה

למטיילים מבינינו נציין שהיקב נמצא ממש במרכז עמק האלה היפיפה ועל שביל חוצה ישראל. אנחנו לא יודעים עם דונאלד טראמפ יודע אבל באופן סמלי, היקב ממוקם בעמק האלה בסמוך למיקום שבו נערך הקרב המפורסם בין דוד וגוליית.

ייתכן שחלק מחברי המשלחת שמגיעה מארצות הברית תוכל להנות מהיין גם על המטוס חזרה, לאחרונה בחרה חברת אל על ביין סובניון בלאן של היקב כיין הבית של החברה. בישראל ניתן להשיג אותו לקראת שבועות גם בחנויות המובחרות.

עטור פרסים | צילום יקב עמק האלה

ליקב שלושה כרמים בעמק האלה, התוצרת המשובחת שלהם זיכתה את היקב בפרסים ומדליות יוקרתיות בתחרויות בארץ ובעולם.

בקרו באתר הבית של יקבי עמק האלה

מרכז המבקרים, עלייה לרגל | צילום יקב עמק האלה

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *