יינות קיץ

יינות קיץ

גם כשעושים “על האש” בהתכנסויות של חופשת הקיץ, כוסית יין קר וצונן, משדרגת את הטעם ואת האווירה. בניגוד ליינות החורף הכבדים והאדומים, משווקים היקבים בימי אלה יינות קלים ובהירים מסוג שרדונה, שכדאי לשמור במקרר עד ההגשה

הם מעצימים שמחות משפחתיות וגם מתאימים לשולחן השבת. אחד מאלה למשל הוא יין שרדונה מסדרת SPECIAL RESERVE, בציר 2016 של יקב ברקן. הוא מיוצר ומבציר 2016, אחרי חורף קר מהממוצע ואפילו שלג בינואר בהרי ירושלים והגליל, והתוצאה היא יין זהוב בהיר, שמבינים מזהים בו ארומה של אגסים ואפרסקים. מתאים מאוד לארוחה בקיץ. מחירו: 75 שקלים.

גם יקב סגל ייצר יין שרדונה בסדרת רכסים, מענבי מכרם בן זמרה שבגליל העליון. הענבים נבצרו ידנית, הותססו ונשמרו במכלי נירוסטה בטמפרטורה נמוכה של 12 מעלות וללא כל מגע עץ. התוצאה, יין בצבע קש זהוב, שגם בו מזהים נגיעות של אפרסקים וענבים ואף נקטרינות. מחירו כ-79 שקלים.

שרדונה כרם בן זמרה|צילום: יח"צ
שרדונה כרם בן זמרה|צילום: יח”צ

למי שמתקשה עם החמצמצות של יינות השרדונה הלבנים, כדאי לנסות יינות רוזה ורודים. יינות ורודים תקשרים לתרבות הרומנטית ולכן מתאימים לדייטים, לט”ו באב, לסעודות אירוסין וכו’. אחד הוורודים האלה שייך לסדרת רכסים של יקב ‘סגל’, עשוי מ-100% ענבי קברנה פרנק. כיאה ליינות רוזה, יין זה שהה על קליפות הענבים במשך שעתיים בודדות בלבד, ומיד לאחר מכן הועבר למיכלי התסיסה. זמן קצר זה הספיק ליצירת הצבע הוורדרד הסמוק והמוכר. היין תסס בעזרת שמרים ארומטיים על מנת לשמר את טעם הפרי ביין. מחירו 79 שקלים.

יין רוזה |צילום: יח"צ
יין רוזה |צילום: יח”צ

יין רוזה נוסף שטוב לשתות כשהוא צונן בקיץ, מפיקים יקבי ברקן במסגרת סדרת ספיישלרזרב. הוא מיוצר מענבי פינו נואר הגדלים בקרבת מושב דלתון בגליל העליון על אדמה בזלתית. וכך מתארים אותו המבינים ביינות: “משלב חמיצות טובה ומרעננת עם ארומותפירותיות וגוף קליל הנותנים ליין תחושה מרעננת של קיץ”. כ-75 שקלים לבקבוק.

שרדונה |צילום: יח"צ
שרדונה |צילום: יח”צ

מסקרן לטעום גם יינות קיץ מיובאים כגון ה’סנגריה’ בעל הצבע האדום המיוחד, המשקה הפופולארי מספרד המגיע עכשיו לישראל במותג EL SOLזהו בעצם קוקטייל יין בטעמי פירות המכיל 7% אלכוהול בלבד וניתן להגישוקר בימי הקיץ החמים ולחמם בימי החורף הקרים.מעולה להגישו בכוס עם קוביות של פירות קיץ וקוביות קרח. 29 שקלים.

יין סנגריה|צילום: יח"צ
יין סנגריה|צילום: יח”צ

ולבסוף משהו כבד ועמוק יותר, יין אדום יבש מסדרת Lyrica, שהופק משילוב של ענבי קברנה סוביניון ומרלו, פטיט ורדו וקברנה פרנק של יקב היוצר שיצר היינן ואמן היין הצרפתי פיליפ ליכטנשטיין יחד עם משפחת שור בעלת יקב ארזה. זהו יין פרימיון איכותי הנמכר ב-110 שקלים ושייך לסדרת האיכות הרמוני (Harmony).


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *