הישראלים ירכשו השנה יין ב-1.78 מיליארד שקל

הישראלים ירכשו השנה יין ב-1.78 מיליארד שקל

חקר חדש מלמד כי כמעט מחצית מההוצאות של הישראלים על יין הן בתקופות החגים והישראלים מעדיפים יין אדום

חברת המידע העסקי CofaceBdi צופה כי ב-2016 צפויים הישראלים לרכוש סך של כ-41 מיליון בקבוקי יין, בסכום שנתי של 1.78 מיליארד שקלים, גידול של 2% לעומת השנה הקודמת. הגידול המתון במכירות השנה ובשנים האחרונות הוא בין היתר לאור ירידת מחירים בענף.

אדוםעולה|צילום: pixabay
אדוםעולה|צילום: pixabay


תהילה ינאי, מנכ”לית משותפת בחברת CofaceBdi, מסבירה כי “התקופות שלפני חגי תשרי ופסח הן ה’חמות’ ביותר בתחום מכירות היין, כאשר היקפי המכירות בשבועות שקודמים לחגים מזנקים בעשרות אחוזים. ההכנסות המצרפיות בתקופות אלו מהוות כ-45%-50% מסך הכנסות הענף, וזאת על רקע הקניות לקראת ארוחות החג אשר לרוב מלוות בשתיית יין מרובה, וכן רכישת יינות כמתנה לחג”.

מנתוני CofaceBdi עולה כי יצרני היין בישראל יפיקו השנה כמות בקבוקי יין הגדולה באופן משמעותי לעומת השנה שעברה, והיא תסתכם ב-49 מיליון בקבוקים. מדובר בגידול של 23% בהשוואה לייצור בקבוקי היין ב-2015, כאשר הסיבה העיקרית לכך היא שהשנה הקודמת היתה שנת שמיטה, והיקף ייצור הבקבוקים במהלך השנה צנח ב-22%.

בחברת CofaceBdi מציינים כי הכנסות הענף בשנת 2016 ממכירת יינות אדומים, צפויים להסתכם ב-1.193 מיליארד שקלים, ויהוו כ-67% מהכנסות הענף. עם זאת, בשנים האחרונות חלה מגמת גידול ברכישת יינות לבנים, על חשבון היינות האדומים והיינות המבעבעים.

מתוך ההכנסות החזויות ממכירת יינות מבעבעים בישראל בשנת 2016 (107 מיליוני שקלים), מוערך כי כ- 50% יהיו ממכירת למברוסקו, כ- 40% ממכירת קאווה, ויתר 10% ממכירת פרוסקו, שמפניה ועוד.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *