איך הפכה חנות ירקות קטנה ברמת גן לטרנד החם של חובבי הקולינריה

איך הפכה חנות ירקות קטנה ברמת גן לטרנד החם של חובבי הקולינריה

ישראל כבר מזמן הפכה למעצמה של חובבי בישול שמחפשים חומרי גלם טריים ובלתי סטנדרטיים. שפע פירות וירקות מספקת תוצרת הישר מהשדה עד בית הלקוח בקליק אחד.

אם תעברו בארבע לפנות בוקר באזור המרכז, יש סיכוי גדול שתבחינו במוטי חודזייב הבעלים של ‘שפע פירות וירקות’ בוחן ארגזים של תוצרת טרייה שטל הלילה עדיין מונח עליהם. רק לפני מספר שעות הירקות נקטפו ובבוקר התוצרת כבר מחכה רעננה לצרכנים שמגיעים לכאן מכל הארץ.


“אני מתעקש עם החקלאים שעובדים איתי שהסחורה תגיע באותו היום שבו קטפו אותה” מסביר מוטי “המטרה שלי היא להגיש ללקוח את הסחורה כמה שיותר קרוב לקטיף בלי שהיא תשכב במחסן, זה מאד חשוב ללקוחות שלי שחלק גדול מהם הם שפים וחובבי קולנריה ומבינים את ההבדל”.

הצצה קלה אל תוך הארגזים מגלה לנו חסה הידרופונית, אננס ישראלי, ארטישוק ירושלמי ואפילו זיתים טריים שהגיעו זה עתה מהכפר. סיור קצר בחנות מזכיר לי את שוק ריאלטו בוונציה או א שוק האיכרים הפסטורלי באתונה: פטל ותותי יער, גזרים בצבעי סגול, לבן וצהוב שלא ניתן להשיג בסופר, ביצים אורגניות ושמן זית עם תו איכות.


מצפון ים המלח ועד רמת הגולן

לפני עשרים ושלוש שנים נפתח כאן הדוכן הראשון של מוטי ברחוב הרצל ברמת גן והיום הוא כבר חולש על שטח של שלוש חנויות. העוברים והשבים החולפים במקום מתבקשים תמיד לטעום מן התוצרת בין אם המדובר במלון עסיסי, אבטיח צעיר או רימון טרי, בהתאם העונה. אי אפשר לעבור ליד החנות בלי לטעום משהו, זה מעליב את פנחס שניצב בכניסה ומקבל כל לקוח בשמו הפרטי. מצליחה לזהות שאחת הלקוחות שנכנסו עתה היא צילה עופר בוגרת התכנית מאסטר שף.

“בזמן שהרשתות האחרות מתחרות ביניהן על מחיר נמוך, אני מתחרה על האיכות” גאה לספר מוטי בזמן שהוא מגיש לי פטל שחור כדי שאטעם. “יצרתי קשר עם מגדלים מיוחדים מאזורים שונים ברחבי הארץ, החל מצפון ים המלח ועד קצה רמת הגולן, חשוב לי שלא יהיה ירק או פרי שמישהו רוצה ואין כאן. אתמול נכנס מישהו לחנות וביקש שום שחור, שום שעבר תהליך התססה ומיוחסות לו סגולות רבות. חקרתי ובדקתי מאיפה להביא לו והזמנתי במיוחד, אני נהנה כשלקוחות מאתגרים אותי ועוד יותר כשאני מצליח לשמח אותם”.

שתי עגבניות בקליק

למרות המדפים הצבעוניים והסחורה המסודרת רוב הקליינטים של שפע פירות וירקות בכלל לא מגיעים פיזית אל החנות. התנועה המרכזית של החנות היא מאלפי לקוחות שרוכשים את הסחורה הטריה באמצעות הזמנה באתר האינטרנט והיא מגיעה אליהם בו ביום.
האתר של שפע פירות וירקות מאפשר בחירה בין הזמנה לפי משקל או לפי יחידות ומתעדכן כל יום במחירים.

מהשדה עד הבית
מהשדה עד הביתהסחורה הנשלחת באמצעות משלוח נבחנת באופן אישי על ידי מוטי כדי לוודא שהיא אכן עומדת בסטנדרטים “אם בן אדם מקבלת סחורה מעולה הוא יבצע קנייה שוב, אם בן אדם מקבל את הירקות עקומים זו תהיה הפעם האחרונה שאקבל הזמנה” מי שרוכש באמצעות האתר מקבל גם פינוקים בצורת צנצנת חמוצים עבודת יד או חבילת תותים אורגניים.

אחרי הסיור בחנות החלטתי להתנסות בעצמי, רכשתי ארגז מלא בירקות ופירות העונה ופצחתי בבישולים, המחמאות לא איחרו להגיע.שפע פירות וירקות
רחוב הרצל 84 רמת גן
טלפון להזמנות: 03-6726743
www.motishefa.com


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *