אופנה לאכילה

אופנה לאכילה
עוגת קופסת נעליים
צילום: מאיה פרי דפנא

נראה אם מישהו יעז לתקוע סכין ולפרוס פרוסה מאחת העוגות של יפעת פרי דפנא שיוצגו בקומה הראשונה של קניון רמת אביב בתל אביב

פרי דפנא מצליחה ליצור מחומרי הגלם של האפייה, עם דגש חזק על בצק סוכר, עוגות הנראות כמו תעתיק מדויק של נעלי העקב היוקרתיות של ג’ימי צ’ו, המזוודות של לואי ויטון ושאנל, שפתונים, קופסיות פודרה, אריזות קוסמטיקה, משקפת אופרה מהמאה ה-19, שמלות מפוארות וכרזות פרסום של אופנה.

עוגת שפתון של מאק|צילום: יפעת פרי דפנא
עוגת שפתון של מאק|צילום: יפעת פרי דפנא

התוצאה מעוררת לא רק פליאה אלא גם יראת כבוד מפני המחשבה שמישהו “יחריב” את הפיסול האכיל ויחליט לאכול אותו.

במקביל לתערוכת העוגות ייערכו במקום (עד ה-27 ביוני), סדנאות קישוט עוגות למי שתרצה ללמוד איך מכינים אופנה אכילה ש”תוציא עיניים” לחברות ומכרות. מדובר בטכניקות מגוונות של לישה, פיסול וצביעה, שאובות מעולם העיצוב והאמנות.

עוגה בצורת סל|צילום: יפעת פרי דפנא
עוגה בצורת סל|צילום: יפעת פרי דפנא

לצד בצק הסוכר, משתמשים גם בבצק פייסט, דפי זהב אכילים 24 קראט, אבקות ציפוי ואפילו שזירה של אבני סוורובסקי בלתי אכילים כמובן.

לשאלה מאין היא שואבת רעיונות לעיצוב עוגות האופנה עונה יפעת פרי דפנא שההשראה שלה מגיעה מזיכרונות ילדות, טיולים, ילדים, אנשים, טבע, ים וכמובן חלונות ראווה ומגזינים של אופנה.

עוגות מארזי קוסמטיקה|צילום: יפעת פרי דפנא
עוגות מארזי קוסמטיקה|צילום: יפעת פרי דפנא

בעבר היא הייתה בעלת “גלריה פרי” לכרזות בנוה צדק, למדה עיצוב עוגות בארצות הברית ומעבירה סדנאות בנושא כ-12 שנים. באחרונה והקימה את בית הספר לסדנאות של חברת “רולדין” והציגה תערוכה של עוגות מעוצבות בנושאים אופראיים במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *