לכבוש כל טעם בפה

לכבוש כל טעם בפה
כיבוש? רק בצנצנת. הירקות המוחמצים.

מתברר כי כמעט כל ירק יכול לעבור החמצה ושדרוג

ירקות כבושים, מלפפונים חמוצים, בעצם ניתן כמעט להחמיץ כל ירק ולהפוך את הארוחה אתם למעדן מרענן ונפלא בעיקר בתקופה זו של השנה. צרפנו במיוחד בשבילכם מתכון שיעזור לכם בכיבוש הירקות.

כיבוש? רק בצנצנת. הירקות המוחמצים.
כיבוש? רק בצנצנת. הירקות המוחמצים.

ירקות כבושים ומוחמצים אלו בעצם ירקות שעברו תסיסה ובמהלך התהליך החיידקים שנמצאים באופן טבעי על קליפות הירקות , ממירים את הסוכרים בירקות לחומצה לקטית.

חומצה זו נותנת לירקות  את טעמם החמוץ בסוף התהליך ובכך מצליחה לשמר את הירקות לאורך זמן כי היא אינה מאפשרת צמיחה של חיידקים מזיקים וחיידקים שגורמים למזון להירקב (כך שימרו מזון לפני שהיו מקררים וקופסאות שימורים).

כמו כן, חומצה זו מעודדת גדילה של חיידקים טובים במעיים ולכן מזונות אלו נחשבים לבריאותיים ופרוביוטיים.

תהליך הכנת הירקות המוחמצים מגבירה  את רמות האנזימים והויטמינים בירקות והופך אותם לקלים יותר לעיכול.

בנוסף, החיידקים הנוצרים במהלך התסיסה  מייצרים חומרים אנטיביוטיים וחומרים שתורמים לבריאות ומקלים על תפקוד המערכת החיסונית.

תהליך הכנת ירקות מוחמצים ומשומרים הוא פשוט וקל מאד אשר דורש מספר דברים:

1. את החיידקים הנמצאים באופן טבעי על קליפות ירקות.

2. סוכרים, שנמצאים באופן טבעי גם הם בירקות בירקות.

3. מלח שהינו חיוני לתחילת התהליך כיוון שהוא מאפשר התרבות של החיידקים ומונע התרבות של חיידקים מזיקים וחיידקים שגורמים למזון להירקב, עד שנוצרת החומצה הלקטית, אשר משמרת את המזון.

מומלץ להשתמש במלח ים לא מעובד (מלח שעדיין יש בו את כל המינרלים)

4. סביבה ללא חמצן, כיוון שחמצן מעודד התרבות של חיידקים מזיקים וחיידקים שגורמים למזון להירקב, לכן הירקות המוחמצים חייבים להיות מכוסים לגמרי בנוזל ואטומים לאוויר (מי מלח או נוזלים שהופרשו מהירקות עצמם דרך עיסוי הירקות במלח). אם הירקות אינם מכוסים לגמרי בנוזל, בקטריה תתפתח על הירקות אשר נמצאים מעל הנוזל (בגלל שמעל הנוזל יש חמצן).

5. זמן – זמן ההתססה תלוי במה מתסיסים, במידת החמיצות הרצויה, כמות המלח ובטמפרטורה. עבור רוב הירקות נדרשת תסיסה בין יומיים ל 21 יום.

ככל שמחכים יותר ימים, הטעם יהיה חמוץ יותר. טמפרטורה גבוהה מזרזת את התהליך, טמפרטורה נמוכה מאיטה את התהליך. כמות גדולה מידי של מלח תעכב את התהליך (כי ריכוז מלח גבוה מידי ימנע מחיידקי הלקטובצילוס להתרבות).

6. מיכל אחסון – ישנם מיכלים שונים שמתאימים להחמצת ירקות  אך המיכל הפשוט ביותר שהינו זמין בכל בית הינו צנצנת זכוכית (אין להשתמש במיכל פלסטיק או מתכת, כי תהליך ההתססה עשוי לגרום להפרשת חומרים רעילים מהפלסטיק אל תוך המזון ולחלודה במיכלי המתכת).

הירקות הכבושים נשמרים לאורך זמן רב וניתן להחמיץ כמעט כל ירק : עגבניות, מלפפונים, כרוב, אבטיח, גזר וכו.

אם אין לכם את הירקות הדרושים, אתם מוזמנים להכנס ללינק הבא ולהזמין ישירות דרך האינטרנט בטופס מקוון והמשלוח יגיע עד הבית.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *