שרונה מרקט פינת המזרח התיכון

שרונה מרקט פינת המזרח התיכון

בחופשת הקיץ מתחם שרונה עמוס לעייפה בסועדים ובמבלים, ליד כל דוכן או מסעדה ניצב טור של סועדים שמבקשים להשביע את רעבונם במגוון המאכלים המרגשים שהמקום מציע

מה נאכל היום? פיתה בסטה

מכל שפע המסעדות הקיימות במקום שמנו את פעמנו הישר אל המסעדות הכשרות במתחם, הממוקמות אגב זו מול זו. בניגוד לאוכל המתפלצן של שאר הדוכנים כאן מוצאים אוכל אמיתי לאנשים רעבים.

צ’יצו כשסבתא פותחת דוכן
הקונספט בצ’יצ’ו לחם קציצות ורוטב הוא חוויה בפני עצמה. הבעלים של המקום מעיד שהם דוכן האוכל היחיד במזרח התיכון שמביא אל הפרונט את הקציצה שהיא למעשה אכן אוכל הרחוב הכי מזרח תיכון שקיים.

כל קציצה כאן היא מלכה

אפשר להציץ לסירים ולראות שם את הקציצות מזהיבות ומשחימות כשהצוות הקולינרי מוסיף אותן אחת אחת אל לחם הפאראנה הנהדר ועוטפים אותן באהבה וברטבים חמצמצים, חריפים, מלוחים כדי שהחייך שלנו ירגיש אלף שכבות של טעם.

צ’י’צו מוגדר כבר אוכל מרוקאי וכל המיתוג הגרפי שלו עושה את זה בחן נהדר. כך למשל כל המנות בתפריט הן על שם סבתות מרוקאיות שכנראה הן המקור לנוסחה הסודית של הקציצות המופלאות. תוכלו למצוא שם מנה בשם “סבתא סולטנה”, “סבתא עיישה” “סבתא סולטנה” ועוד אנחנו טעמנו את “סבתא עזיזה” מנת הדגל שהייתה נפלאה אך מצמיאה מאד ולכן פינקו אותנו בכוסיות ערק אשכוליות אדומות נהדר שהשלים את המלאכה.

בר אוכל מרוקאי

אפשר לראות את כל התמונות הנהדרות, הסלבס שמגיעים למקום ואת התפריט בדף הפייסבוק של צ’י’צו

פיתה בסטה אוכל אמיתי לאנשים רעבים

למלאכת הסקירה הקולינרית לקחתי איתי שני אנשי תקשורת מנצרת, מתוך הנחה שהם גם גברים וגם יודעים מה זה אוכל טוב. בשעת הצהריים הדוכן של פיתה בסטה הוא הדוכן כנראה הכי עמוס בשרונה מרקט. אולי זה בגלל ששם מגישים בפיתות שיצאו זה עתה מהתנור מנות עוף ובשר צלויות ונהדרות, אוכל אמיתי לאנשים רעבים.

מושלם לאנשים רעבים

בממוצע סועד צריך לחכות למנות של פיתה בסטה כעשר דקות שבמהלכן הוא צופה בצוות מבצע מלאכת קסמים של הרכבת כל מיני מנות שנראות טעימות, כדי שהבטן תרגע כל סועד מקבל קצת זיתים וקצת פיתה מטוגנת עד שהמנה תגיע.


>br>

הגברים שלצידי בחרו את המנות המומלצות: קציצות של עדי, פיתה כבדה, שניצל עגבניה כשלצידן הוגשו סיגרי כבד עוף בליווי ריבת בצל ובטטה שרופה שזה עתה יצאה מהתנור.

המנות נאכלו בשקיקה, כי ככה גברים אוהבים את זה, בשרי איכותי, בתוך הפיתה, עם הרוטב שנוזל בצדדים ועם הדיוק שהצוות הרכיב בין בצל ירוק שמציץ למלח גס שפוזר מעל הכול והם עושים זאת באהבה
אני טעמתי מהפיתה כבדה שהייתה למעשה אות ומופת של כבד צלוי עטוף בכל הטוב שבעולם ויצאתי שבעה לחלוטין

מנת :פיתה כבדה” של פיתה בסטה

אם אתם מחפשים אוכל אמיתי וכשר בשרונה מרקט, תזכרו שהוא דווקא בגזרה הים תיכונית ופנו הישר אל צ’י’צו המרוקאית ושכנתה פיתה בסטה. שבעים בטוח תצאו, מרוצים גם.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *